2fun
18 دی 1401 - 17:01

دولت از طرح ممنوعیت تعطیلی واحدهای تولیدی حمایت کند/ فراهم بودن زمینه برای ایجاد برند خودرویی در آذربایجان شرقی

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر لزوم راه اندازی خط تولید خودرو در آذربایجان شرقی گفت: انتظار داریم طبق صورتجلسه ای که با حضور مسئولان وزارت صمت در کمیسیون صنایع مجلس تنظیم شده، زمینه برای ایجاد برند خودرویی در این استان فراهم شود.

محمدحسین فرهنگی امروز در گفت و گو با خبرنگار فارس در تبریز با اشاره به اقدامات مجلس در خصوص حمایت از تولید به ویژه در زمینه خودرو اظهار داشت: با مصوبه مجلس مقرر شده یک درصد ارزش خودروهای اسقاطی و پنج درصد ارزش گمرکی خودروهای سنگین وارداتی به صندوق حمایت از تولید خودرو و اسقاط خودروهای فرسوده واریز شود که این صندوق در اختیار وزارت صمت است.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس با تاکید بر لزوم راه اندازی خط تولید خودرو در آذربایجان شرقی خاطرنشان کرد: انتظار داریم طبق صورتجلسه ‌ی که با حضور مسئولان وزارت صمت در کمیسیون صنایع مجلس تنظیم شده، زمینه برای ایجاد برند خودرویی در این استان فراهم شود.

وی از بررسی طرحی با عنوان تأمین مالی بخش تولید در کمیسیون ویژه مجلس شورای اسلامی نیز خبر داد و افزود: این طرح که بسیاری از موانع موجود در بحث گردش مالی واحدها در آن مورد توجه قرار گرفته، تا چند روز آینده جمع بندی و نهایی می شود و امیدواریم دولت نیز برای تصویب و اجرایی شدن آن حمایت کند چون در مواردی نیاز به نظر موافق قوه مجریه دارد.

فرهنگی گفت: طرح ممنوعیت تعطیلی واحدهای تولیدی نیز دیگر اقدام مجلس برای حمایت از این بخش بود که در آن پیش بینی و پیشنهاد کرده بودیم که تعطیلی واحدها و حتی بازداشت مدیران آنها تنها با تشخیص و رأی شورای تامین هر استان بود اما با وجود همراهی دولت تنها بخاطر یک رأی کمتر مصوب نشد.

نماینده تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی تصریح گرد: به دولت پیشنهاد می کنیم طرح مذکور را در قالب لایحه به مجلس ارائه کند تا با تصویب و اجرای آن از تعطیلی واحدهای تولیدی به بهانه هایی چون بدهی بانکی و یا احکام اجرایی و دادگاهی جلوگیری شود.

پایان پیام/ ۶۰۰۳۶

منبع: فارس
شناسه خبر: 963429