2fun
04 خرداد 1402 - 15:02

آیت‌الله شب‌زنده دار: مخفی بودن قبر حضرت زهرا(س) یک تدبیر سیاسی برای پیروان حق بود

عضو فقهای شورای نگهبان گفت: تقدیر خداوند بر این است که خیراتی که بنا بود از آشکار شدن قبر حضرت زهرا(س) نصیب بشریت شود از مزار حضرت معصومه(س) به بشر برسد؛ مخفی بودن قبر حضرت زهرا(س) یک تدبیر سیاسی حساب شده برای کسانی بود که می‌خواهند راه حق را بروند.

به گزارش خبرگزاری فارس از قم، حجت‌الاسلام والمسلمین مهدی احمدی معاون فرهنگی حرم مطهر بانوی کرامت به همراه مسئولان بخش‌های مختلف فرهنگی حرم مطهر و پرچم متبرک آستان مقدس بانوی کرامت به مناسبت دهه کرامت به دیدار آیت الله شب زنده‌دار رفتند.

آیت الله شب زنده دار در این دیدار با بیان اینکه باید قدر خدمت به خاندان اهل بیت(ع) را دانست، اظهار کرد: ارتباط با انوار طیبه الهیه در مراتب مختلف دارای عظمتی است که با هیچ چیزی در عالم مادی قابل مقایسه و معاوضه نیست.

وی افزود: امام جواد(ع) در پاسخ به فردی که از ایشان نسبت به بهره شیعیان از خدمت به امام سؤال کرده بود نقل کردند که جدشان امام صادق(ع) به خادم اسب‌های ایشان که خواست از خدمتشان مرخص شود و جایش را به یکی از ثروتمندان خراسان دهد فرمودند در روز قیامت پیامبر(ص) به نور خدا متمسک می‌شوند، امیرالمؤمنین(ع) به پیامبر(ص)، ما ائمه به امیرالمؤمنین و موالیان ما به ما متمسک می‌شوند و هر جایی که ما وارد شویم آنها نیز وارد خواهند شد.

عضو فقهای شورای نگهبان با بیان اینکه وقتی خادم اسب های امام این مقام را دارد کسی که خادم اهداف امام است ارزش بالایی خواهد داشت، اظهار کرد: شما خادمان فرهنگی حرم مطهر بانوی کرامت خادم اهداف ائمه(ع) هستید و ارزش این خدمت شما با هیچ چیزی در این دنیا قابل مقایسه نیست.

وی با بیان اینکه تقدیر خداوند بر این است که خیراتی که بنا بود از آشکار شدن قبر حضرت زهرا(س) نصیب بشریت شود از مزار حضرت معصومه(س) به بشر برسد، گفت: مخفی بودن قبر حضرت زهرا(س) یک تدبیر سیاسی حساب شده برای کسانی بود که می خواهند راه حق را بروند.

 

در ابتدای این دیدار حجت الاسلام والمسلمین احمدی به تشریح فعالیت های فرهنگی حرم مطهر بانوی کرامت پرداخت و مدیران بخش های روابط عمومی و تبلیغات و مرکز آفرینشهای فرهنگی و هنری حرم مطهر بانوی کرامت گزارشی از فعالیت های خود ارائه کردند.

پایان پیام/78023

منبع: فارس
شناسه خبر: 1238004